/domains/avaris/UserFiles/web/header2.png

Prístupový systém COP

cop

Jednoduchý, bezobslužný a ekonomicky veľmi výhodný prístupový systém určený pre ošetrenie jednostranných i dvojstranných prístupov pomocou identifikačných čipov iButton.

 

Charakteristika

   • jednoduchý autonómny prístupový systém
   • možnosť úpravy prístupových práv i bez SW
   • ľahké off-line programovanie pomocou jednoduchého SW
   • veľmi priaznivé obstarávacie náklady
   • možnosť pripojiť dva terminály na jednu riadiacu jednotku
   • výber z niekoľkých druhov terminálov
   • veľmi jednoduchá obsluha
   • mnoho spôsobov využitia
   • mnoho spôsobov využitie

Príklady realizácie


 

Komponenty

Čítací terminál

 
Pri vstupe je umiestnený čítací terminál:

Je dodávaný v prevedení pre bezkontaktné alebo kontaktné čítanie, prípadne pre komunikáciu s diaľkovými ovládačmi.

Elektronika terminálu môže byť zabudovaná v kovovom štítku, v module TANGO alebo GEWISS. Terminály majú optickú i zvukovú signalizáciu.

ridicijednotka

 

Riadiaca jednotka

 
Ovláda dvere, závoru, turniket atď.

Dodáva sa v dvoch základných prevedeniach.

Autonómna prístupová jednotka COP 200 má kapacitu 250 osôb. Spolupracuje s jedným alebo dvomi napojenými terminálmi. Editácia užívateľa a ich prístupových práv prebieha použitím mastermedia.

Riadiaca jednotka COP 600 disponuje kapacitou rozšírenou na 640 osôb a možnosťou programovania pomocou SW ADSP Loader. V spolupráci so SW možno následne veľmi jednoducho nahrať do pamäti jednotky zoznam povolených osôb a nastaviť dobu zapnutia relé. Toto nastavenie možno urobiť v on-line, priamo z PC alebo notebooku, prípadne off-line pomocou prenosného personifikátoru. Jednotku COP 600 možno použiť tiež plne autonómne.
riadiaca jednotka
cop tango

 

Identifikačné média

 
Pre identifikáciu užívateľov je možné voliť z niekoľkých variant.

Elegantné používanie zaistí bezkontaktné identifikačné média komunikujúce v pásme dlhých vĺn na frekvencii 125kHz, ktoré sú dodávané vo veľkosti platobných kariet alebo vo forme praktických príveskov na kľúče.

Na použitie v náročnejších podmienkach sú najvhodnejšie kontaktné identifikačné čipy iButton, ktoré vďaka umiestneniu v puzdre z nerez oceli v tvare gombíkovej batérie sú prakticky nezničiteľné. Na načítanie čipu stačí jeho letmé priloženie k čítaciemu terminálu.

Najmä pre kontrolu vjazdu je doporučené ovládanie systému pomocou diaľkových ovládačov. Komunikácia prebieha v pásme 430mHz, vzdialenosť čítania dosahuje až 100m.

Každému užívateľovi stačí vždy len jedno identifikačné médium, ktoré využije k identifikácii na všetkých kontrolných miestach v rámci systému. Každému médiu môžu byť pridelené rôzne prístupové práva do konkrétnych priestorov.

*) V závislosti na použitom médiu, terminálu a okolitom prostredí
karty

cipy
 

 

Vyhodnocovací program ADSP Loader

Databáza užívateľov a ich prístupových práv spravuje SW ADSP Loader.

Používa sa pre jednoduché programovanie a následnú údržbu užívateľov jednotiek COP 600. Jeho inštalácia je veľmi jednoduchá a prostredie užívateľsky prívetivé. V programe sa dá viesť súčastné neobmedzené množstvo zoznamov osôb na konkrétne riadiace jednotky. Ďalej ponúka možnosť nastavenia dĺžky zopnutia relé a tlač zoznamov.


(pre zväčšenie kliknite na obrázok)